obecność

Obecność to ludzka samo-świadomość, która jest końcowym produktem ewolucji życia na tej planecie. Ludzka obecność jest nie tylko jakościowo różna od innych form życia; ludzkość JEST nową formą życia 

Obecność oznacza świadome bycie tutaj. To uaktywnienie wyższego poziomu postrzegania, które pozwala na poznanie, rozwinięcie i zharmonizowanie wszystkich naszych pozostałych człowieczych funkcji, takich jak myśli, uczucia i działanie. Obecność wyznacza sposób, w jaki zajmujemy przestrzeń  i to jak „płyniemy” i przemieszczamy się. Obecność wpływa na to jak się postrzegamy oraz jaki ton nadajemy naszym emocjom. Obecność określa stopień naszej żywości, otwartości i ciepła. Obecność decyduje o tym, czy naszą energię marnotrawimy czy też nią zawiadujemy.

Obecność to ludzka samo-świadomość, która jest końcowym produktem ewolucji życia na tej planecie. Ludzka obecność jest nie tylko jakościowo różna od innych form życia; ludzkość JEST nową formą życia – skoncentrowaną energią duchową, która jest w stanie wytworzyć wolę. Dzięki woli, czyli mocy jaką daje świadomy wybór, istoty ludzkie mogą formułować intencje, wyjść poza swe instynkty i pożądanie, uczyć się oraz oddziaływać na naturę. Niestety ludzie mogą też używać tej mocy do wyzyskiwania natury i ciemiężenia innych istot ludzkich. Ten potencjał woli może sprawić, iż połączymy się ze świadomym ładem, może też jednak poprowadzić nas w stronę przeciwną.

za: Kabir Helminski, Living Presence: a Sufi Way to Mindfulness and the Essential Self, str.viii-ix.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s